Köök: Euroopa | Serveering: 12 | Tüüp: magustoit

Autor: Annika Urm    |    17.02.2020    |     Golden Stevia

Võimalus leiutada ja teha uusi retsepte on oluline panus ühiskonna tervislikuks muutmisel. Nii palju on võimalusi tegelikult teha tervislikke magustoite. Ülle Kärneri käest on tulnud mitmed Golden Steviaga tehtud väga omapärased magustoidud! Proovige järgi!

Ülle Kärner postitas selle imelise retsepti FB gruppi “Tervislik Magus Elu” ja see tudnus nii ahvatlev, et leidis koha Golden Stevia retsepti kogus.

Siin on üks isetehtud jäätis, mille tegemise aeg on umbes 5-6 h. Nii kaua on see aeg kuna isetehtud suhkruavaba jäätis Golden Steviaga peab seisma sügavkülmas enne serveerimist.

Koostisosad:
200 ml vahukoor
5gr Golden Stevia
400ml kookosekreemist ainult valge osa vahukoore hulka
50 gr shokolaadi
30g kookoshelbeid
200 gr külmutatud marju (vaarikad, mustsõstrad, kirsid)

Valmistamine

1. Vahusta vahukoor, lisa golden stevia ja kookoskreem,

2. Riivi shokolaad ja lisa jäätise segusse koos kookoshelveste ja marjadega.

3. Vala endale meelepärasesse kaussi või vormi

4. Lase külmkapis sügavkülmas vähemalt 5h seista.

Retsepti ja piltide autor: Ülle Kärner

Ümberarvestuse alused
Golden Stevia – Suhkur
1 kg = 12 kg
0.5 kg = 6 kg
90 g = 1.08 kg

1/2 tl Golden Stevia 1g (3.8kcal) = 3 tl suhkur 12g (46.8kcal)

Kes on Ülle Kärner?

Ülle on Võruke, kelle mõlemad vanemad olid suured kokkajad. Sellest on ka Üllele külge jäänud huvi kokanduse vasu!. Ülle osales saates “Milline maitse”” kus saavutas 4-6 koht. ta valiti 50-ne parima hulka, kus siis edasi toimusid kõik voorud. Ülle oli tulemustega väga rahul. Ülle on veel ka 4 retsepti raamatus “Tänapäevane Eesti köök”. Oma erialalt Ülle muidu tehnik-arhitekt, aga olude sunnil ka kokk hobist kokanduse vastu töötan praegu just sellel alal. Neil on väike asutuse sisene kohvik, kus ta teeb 20-30le inimesele toitu. Hommikul kohvi , võileivad , koogid. Lõunaks supp, ja praad. Seda baari-kohvikut on Ülle ikka päris kaua pidanud. Ülle oma mehega on ka väga suured kalastajad. Käivad iga aasta Norras ja Soomes kalastama koos oma mõnusa seltskonnaga. Igapäevaseid tegemise on näha Ülle Kärneri fb seinal.