Keto magustoit, mis on lihtne, tervislik ja suhkruvaba! Looduslikud, gluteenivabad ja vegan komponendid sobivad suurepäraselt ka keto ja diabeedi toitumisega kokku. Chia seemned on ka kaaliumirikkad, mis on oluline mineraal sinu keha jaoks.

Serveering: 1 | Tüüp: magustoit

Autor: Annika Urm | 19.01.2021 | Golden Stevia

2 spl Chia seemneid
40 ml kookospiima purgis
40 ml vett
2 g Golden Stevia magusainet

Keto magustoidu valmistamine

  1. Lisa chia seemned klaasi
  2. lisa Golden Stevia suhkruasendaja
  3. vala peale vesi ja kookospiim
  4. lase seista 2-3 tundi külmkapis

Serveerimiseks võid kasutada külmutatud
marju, mina lisasin ema aiast korjatud rukkililli.

Naudi patuvaba keto magustoitu!

Retsepti ja piltide autor: Annika Urm

Tule liitu Facebookis Tervislik Magus Elu grupiga, kus saad ise teiste ideid ja teadmisi suhkruvaba magustoitude valmistamisest ning samuti võid jagada enda retsepte.

Miks sobivad kokku keto magustoit ja Chia seemned?

Chia seemned tekitavad kergesti täiskõhutunde, isegi kui portsjon pole üldse suur, ning saadud energia kulub aeglaselt, kuna süsivesikud neis on peamiselt kiudained. Kaltsiumisisalduse tõttu on nad kasulikud hammastele ja luudele, oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete sisalduse tõttu südamele ning kõrge kiudainete sisaldus aitab kaasa soolestiku tööle. Chia seemned on ideaalne toit enne treeningut või füüsilist jõudu nõudvat tööd, kuna nad suurendavad vastupidavust ja jõudu ning aitavad kehal säilitada vedeliku tasakaalu, olles võimelised endasse võtma 10 korda seemneist endist suuremat veemassi.

Magneesium vähendab kroonilist väsimust ja toetab närvisüsteemi. Oomega-3 rasvhapetel on ka tõestatult positiivne toime viljakusele (mida asteegid väga hindasid, kuna häid sõdalasi oli ikka juurde vaja).

Chia seemneid saab kasutada ka eestlase lemmiktoiduainete nimistusse kuuluvate munade ja želatiini (kondijahu on ju ka jahu) asemel – neil on nimelt geeljaks tegev, tihendav toime, mistõttu nad sobivad väga hästi ka kissellidesse, keedistesse, smuutidesse, putrudesse jm. [Allikas]

 

Ümberarvestuse alused

Golden Stevia – Suhkur

1 kg = 12 kg

0.5 kg = 6 kg

90 g = 1.08 kg

1/2 tl Golden Stevia 1g (3.8kcal) = 3 tl suhkur 12g (46.8kcal)